Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji WUM to przestrzeń, która łączy naukowców, lekarzy i przedsiębiorców. Jestesmy podmiotem otwartym na innowacje.

Naszym atutem jest bezpośrednie sąsiedztwo instytutów i ośrodków badawczych oraz laboratoriów, ktore pozwalaja uczestniczyć w nieustannym rozwoju nowych metod i technologii.

Synergia realizowanych projektów – współpraca CSMI WUM umożliwia kontakt z wykwalifikowaną kadrą naukową i medyczną oraz studentami na terenie największego ośrodka akademicko-szpitalnego w Polsce.

Doskonale rozumiemy potrzeby i wymagania firm działających w obszarach life sciences, dlatego szczególnie zapraszamy do współpracy:

  • ośrodki naukowe i instytuty badawcze
  • ośrodki akademickie
  • firmy farmaceutyczne i producentów sprzętu medycznego
  • innowatorów i start-upy z sektora life science

Swoją misję CSMI WUM realizuje również organizując kursy podyplomowe dla:

  • lekarzy
  • lekarzy stomatologów
  • diagnostów laboratoryjnych
  • pielęgniarek
  • oraz ratowników medycznych

Jesteśmy przekonani, że ciągłe doskonalenie i rozwój umiejętności są kluczowe dla profesjonalistów medycznych. Wymagamy od siebie najwyższych standardów w organizacji tego przedsięwzięcia. Uczestnicy mają możliwość podnoszenia kwalifikacji pod okiem najlepszych instruktorów z Polski i ze świata.

Organizowane przez CSMI WUM kursy ukierunkowane są na praktykę – odpowiadamy na potrzeby wyzwań z jakimi każdego dnia spotykają się lekarze i pracownicy szpitali. Warsztaty są prowadzone w oparciu o nowoczesne symulatory oraz trenażery, a także anatomiczne preparaty nieutrwalone. Zapewniamy nowoczesne wyposażenie oraz dbamy o stosowanie światowych standardów w prowadzeniu kursów.

O CSMI WUM Sp. z o.o.

Spółka CSMI WUM Sp. z o.o. (pierwotnie WUM Investment Sp. z o.o.) została powołana przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w listopadzie 2017 roku. W sierpniu 2018 podpisano umowę pomiędzy Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, a Montreal Medical International Inc.(MMI), która dzięki dokumentowi została udziałowcem CSMI WUM Sp. z o.o.

MMI reprezentuje wydział medycyny Uniwersytetu McGilla w międzynarodowych projektach. Koordynuje dostarczanie szerokiej gamy usług medycznych i związanych z opieką zdrowotną, w tym szkolenia, edukację i przekazywanie wiedzy przez pracowników służby zdrowia do państwowych agencji zdrowia i ośrodków opieki zdrowotnej na całym świecie. Jako doświadczony wykonawca projektów w zakresie medycyny współpracuje z wiodącymi instytucjami opieki zdrowotnej w Kanadzie i innych krajach, zapewniając stosowanie najlepszych praktyk w zarządzaniu i świadczeniu usług opieki zdrowotnej. Interdyscyplinarne podejście MMI umożliwia klientom budowanie trwałych, niezależnych programów opieki zdrowotnej opartych na najnowocześniejszym know-how w zakresie medycznych technologii, edukacji, badań i rozwoju.

Kanadyjski Uniwersytet McGill jest jedną z najbardziej znanych instytucji edukacyjnych na świecie, cenioną przede wszystkim za stosowanie wysokich standardów akademickich i badawczych w medycynie. W ostatniej dekadzie Uniwersytet McGill stał się absolutnym numerem jeden wśród uczelni medycznych w Kanadzie oraz siódmym uniwersytetem kształcącym lekarzy na świecie, co plasuje go w ścisłej czołówce wśród liderów wyznaczających nowe trendy współczesnej medycyny.

O BUDYNKU

Przyszła siedziba CSMI WUM, to ośrodek o najwyższym międzynarodowym standardzie. Nowoczesne wyposażenie, fantomy różnorodnego przeznaczenia, symulatory wykorzystujące najnowsze technologie stanowią o unikalności centrum. Oryginalne scenariusze oraz programy szkoleniowe przygotowane przy współudziale zagranicznego partnera pozwolą doskonalić technikę i podwyższać umiejętności na wyjątkowym poziomie.

Siedziba CSMI WUM będzie posiadać certyfikację budynku „zielonego”, parametry energooszczędności zgodne z normą WT2021, inteligentny system zarządzania budynkiem BMS, recepcja budynku, ochrona i dostęp 24/7, i inne liczne udogodnienia.